آیا بعد از عمل لیزیک به عینک نیاز دارم؟

بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج

آیا بعد از عمل لیزیک به عینک نیاز دارم؟

بعد از عمل لیزیک

لیزیک یک جراحی اصلاح بینایی با لیزر است که دید واضح تری را امکان پذیر می کند زیرا می تواند عیوب بینایی میکروسکوپی مرتبط با نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم را اصلاح کند. ممکن است سوالات زیادی در مورد لیزیک داشته باشید، یکی از مهمترین آنها این است که آیا بعد از لیزیک به عینک نیاز خواهید داشت یا خیر.

این سوال بسته به سن شما، نسخه فعلی و سابقه خانوادگی شما با عینک پاسخ های متفاوتی دارد، اما اکثریت قریب به اتفاق افرادی که لیزیک می کنند نیازی به استفاده از عینک پس از عمل لیزیک ندارند.

  بهترین فوق تخصص شبکیه در کرج  و  جراح و متخصص چشم کرج را از اینجا بشناسید.

بیایید به عوامل تعیین‌کننده‌ای که به این سؤال پاسخ می‌دهد که آیا بعد از عمل لیزیک به عینک نیاز خواهید داشت نگاهی بیاندازیم:

شما چند سال دارید؟

با افزایش سن، ماهیچه های چشم شما به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی و قدرت خود را از دست می دهند که منجر به کاهش تدریجی توانایی تمرکز بر روی اشیاء از نزدیک می شود. پیرچشمی یا دوربینی مرتبط با افزایش سن، بخش بسیار طبیعی و طبیعی پیری است و اغلب با استفاده از عینک مطالعه یا جراحی تخصصی لیزیک به نام مونویژن به راحتی حل می شود.

اگر زیر ۴۰ سال سن دارید، لیزیک باعث پیرچشمی نمی شود، به این معنی که در صورت انجام لیزیک، برای دید نزدیک نیازی به عینک نخواهید داشت. به دلیل سن جوانی خود، باید بتوانید پس از اصلاح دید با لیزر بدون عینک خواندن، از نزدیک به وضوح ببینید.

بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج
بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج

اگر بالای ۴۰ سال سن دارید، احتمالاً برای اصلاح پیرچشمی به عینک مطالعه نیاز خواهید داشت، مگر اینکه جراحی لیزیک مونویژن انجام دهید. حتی اگر در گذشته لیزیک را با دید نزدیک عالی و بدون نیاز به عینک مطالعه انجام داده باشید، دید نزدیک به طور طبیعی با افزایش سن ضعیف‌تر می‌شود.

این عینک مطالعه همیشه مورد نیاز نخواهد بود، به خصوص در اوایل این روند پیری، مگر اینکه نیاز داشته باشید اشیاء ریز را به وضوح ببینید که بسیار نزدیک به چشمان شما هستند.

پیرچشمی مرتبط با سن طبیعی و بسیار قابل کنترل است. متخصصان مراقبت از چشم ما در لیزیک نوادا می توانند به شما کمک کنند پیرچشمی مرتبط با سن خود را پس از لیزیک کنترل کنید، بنابراین همین امروز برای مشاوره برنامه ریزی کنید.

نسخه شما قبل از لیزیک چه بود؟

تاری دید ناشی از عدم تطابق بین قدرت قرنیه و طول چشم واقعی شماست. لیزیک این مشکل را با برداشتن مقدار کمی از بافت قرنیه در یک الگوی بسیار خاص و سفارشی برای بازیابی یا ایجاد شکل صحیح برای چشم فردی شما برای ایجاد دید واضح‌تر اصلاح می‌کند.

بهترین فوق تخصص شبکیه در کرج  اگر نسخه کوچکتری دارید (به این معنی که بینایی شما بدون لنزهای اصلاحی خیلی تار نیست) و نسخه ثابتی برای تقریباً ۱۲ ماه دارید، احتمالاً کاندیدای خوبی برای لیزیک هستید.

برخی از نسخه‌ها (مانند آستیگماتیسم بسیار بالا یا دوربینی) قبل از عمل لیزیک می‌تواند به این معنی باشد که احتمال دارد پس از عمل لیزیک، نسخه کمی باقی مانده باشد که می‌تواند با عینک‌های بسیار نازک‌تر، تماس‌های با قدرت بسیار پایین‌تر یا لیزیک دوم اصلاح شود.

عمل جراحی. لیزیک اغلب نزدیک بینی را تصحیح می کند و به اجسام دور اجازه می دهد واضح تر باشند. صرف نظر از نسخه خاصی که قبل از لیزیک دارید، این احتمال وجود دارد که وقتی به سن خاصی (معمولاً بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی) رسیدید، برای دیدن از نزدیک به عینک نیاز خواهید داشت، مگر اینکه یک فرم تخصصی از جراحی لیزیک داشته باشید که به طور خاص برای ارائه هر دو طراحی شده است. دید دور و نزدیک

اینستاگرام دکتر مینا اوجانی

آیا والدین شما عینک می زنند؟

دید بد در خانواده شما لزوماً به این معنی نیست که شما نیز بینایی بدی خواهید داشت، اما می تواند احتمال نیاز به عینک را پس از عمل لیزیک افزایش دهد.

پس از انجام لیزیک، بینایی شما واضح تر و واضح تر از قبل خواهد بود، حتی اگر سابقه بینایی ضعیف در خانواده شما وجود داشته باشد. با افزایش سن، ممکن است متوجه شوید که بینایی شما کمتر واضح می شود که می تواند برای سابقه خانوادگی خاص شما طبیعی باشد.

لیزیک روند پیری چشم را کند یا تغییر نمی دهد، اما هدف از جراحی اصلاح کامل نسخه ای است که در زمان جراحی دارید.

بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج
بهترین-فوق-تخصص-شبکیه-در-کرج | جراح-و-متخصص-چشم-کرج | دکتر-مینا-اوجانی
بنابراین، آیا بعد از لیزیک به عینک نیاز خواهم داشت یا خیر؟

اکثر افرادی که تحت عمل لیزیک قرار می گیرند پس از عمل خود نیازی به عینک ندارند. لیزیک بینایی را با تغییر شکل قرنیه با لیزر تخصصی اصلاح می کند و این تغییرات در اکثریت قریب به اتفاق (۹۶ تا ۹۹ درصد) بیماران ما دائمی است. جراح و متخصص چشم کرج

با افزایش سن، تغییرات طبیعی دید نزدیک چشم کاملا طبیعی و قابل انتظار است.

اگر بیش از ۴۰ سال سن دارید، ممکن است متوجه شوید که همه چیز از نزدیک تار می شود، حتی اگر قبلا لیزیک کرده باشید. این زمانی است که باید یک معاینه چشم را برنامه ریزی کنید تا ببینید آیا عینک خواندن برای بهبود دید شما از نزدیک ضروری است یا خیر.

به طور خلاصه، بعد از عمل لیزیک در اکثر موارد نیازی به عینک دوردست نخواهید داشت. شما فقط در همان سن (یا تقریباً در همان سن) نیاز به عینک مطالعه دارید که اگر جراحی لیزیک انجام نمی‌دادید به آن نیاز داشتید.

دکتر مینا اوجانی بیش از ۵۰۰۰۰ عمل جراحی اصلاح بینایی با لیزر را انجام داده است و ۱۴ سال گذشته را صرف تکمیل مهارت های لیزیک خود کرده است تا بهترین تجربه لیزیک را در کرج و تهران به شما ارائه دهد.

با انتخاب دقیق فناوری لیزری که شخصاً توسط دکتر مینا اوجانی انتخاب شده است، او و کارکنانش تجربه بی نظیری را با جراحی لیزر چشم شما به شما ارائه می دهند. از لیزیک تا PRK تا روش های عملکرد پارگی، متخصصان لیزیک آماده هستند تا تجربه جراحی لیزیک شما را فقط برای شما شخصی سازی کنند.

مشاوره خود را با تیم مینا اوجانی برنامه ریزی کنید و به تمام سوالات خود در مورد لیزیک پاسخ دهید.

آیا بعد از عمل لیزیک به عینک نیاز دارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول