آیا من برای لیزیک خیلی پیر هستم؟

دکتر مینا اوجانی | جراح و متخصص چشم کرج | بهترین متخصص جراحی چشم کرج

آیا من برای لیزیک خیلی پیر هستم؟

سن مناسب لیزیک

 این یک تصور اشتباه رایج است که محدودیت سنی برای جراحی لیزیک وجود دارد. من افرادی را در دهه ۷۰ خود می شناسم که لیزیک کرده اند.

واقعیت این است که تنها یک محدودیت سنی وجود دارد: شما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید. در واقع، آکادمی چشم پزشکی آمریکا اشاره کرده است که افراد بالای ۵۰ سال به طور فزاینده ای به سمت جراحی لیزیک گرایش پیدا می کنند. این بدان معنا نیست که سن در کاندیداتوری لیزیک شما تاثیری ندارد. از نظر فنی، برخی از مواردی که ممکن است نامزدی شما را رد کند به سن شما مربوط می شود.

چشمان ما به طور مداوم در طول زندگی تغییر می کنند. افراد زیر ۱۸ سال برای لیزیک توصیه نمی شوند زیرا بینایی آنها هنوز فرصتی برای تثبیت پیدا نکرده است. بسیاری از جراحان در واقع به همین دلیل توصیه می کنند تا اواسط دهه ۲۰ زندگی خود صبر کنید تا جراحی لیزر چشم را در نظر بگیرید.

چشم پزشک با استفاده از بزرگنمایی برای مشاهده چشم یک بیمار مرد مسن تر افراد ۴۰ ساله و بالاتر در معرض خطر ابتلا به پیرچشمی هستند که باعث تاری دید نزدیک می شود.

این می تواند اثربخشی جراحی لیزیک سنتی را محدود کند (که نمی تواند پیرچشمی را درمان کند)، اما گزینه های اصلاحی جایگزینی مانند لیزیک مونویژن یا چند کانونی وجود دارد. با ادامه افزایش سن، در معرض خطر سایر تغییرات بینایی هستیم که می‌توانند فاکتورهای رد صلاحیت برای لیزیک باشند.

دکتر مینا اوجانی | جراح و متخصص چشم کرج | بهترین متخصص جراحی چشم کرج
دکتر مینا اوجانی | جراح و متخصص چشم کرج | بهترین متخصص جراحی چشم کرج

لیزیک بالای ۵۰، ۶۰ و بالاتر

افراد ۵۰ ساله و بالاتر در معرض خطر بیشتر دژنراسیون ماکولا هستند، وضعیتی که با بدتر شدن شبکیه چشم و از دست دادن حدت بینایی مشخص می شود. و افراد ۶۰ ساله و بالاتر در معرض خطر بیشتری برای آب مروارید و گلوکوم هستند که به ترتیب عدسی چشم را تیره می کند و به عصب بینایی آسیب می رساند.

دکتر مینا اوجانی  بهترین فوق تخصص شبکیه در کرج  و  جراح و متخصص چشم کرج را از اینجا بشناسید.

اما افراد زیادی در دهه ۴۰، ۵۰، ۶۰ و بالاتر وجود دارند که چشم های نسبتا سالمی دارند و بنابراین ممکن است هنوز کاندیدهای مناسبی برای لیزیک باشند.

بنابراین این ایده که محدودیت سنی بالایی برای درمان وجود دارد به سادگی نادرست است. اگر چشمان شما به اندازه کافی سالم باشد، هرگز برای لیزیک خیلی پیر نیستید.

اینستاگرام دکتر مینا اوجانی جراح و متخصص چشم در کرج کلیک کنید.

پس چه چیزی نامزدی شما را رد صلاحیت می کند؟

سلامت چشم – بیماری های چشمی مانند آب مروارید، گلوکوم، قوز قرنیه، بیماری قرنیه، سندرم چشم خشک، تنبلی چشم و غیره.

ثبات بینایی – نسخه شما باید حداقل یک سال قبل از جراحی ثابت باشد.

سلامت عمومی – دیابت، اختلالات خودایمنی و سایر مشکلات سلامت عمومی.

آسیب چشم – آسیب به چشم یا عفونت های درمان نشده. سن مناسب لیزیک

بارداری – اگر باردار یا شیرده هستید.

جراح و متخصص چشم کرج را بیشتر بشناسید.

دکتر مینا اوجانی | جراح و متخصص چشم کرج | بهترین متخصص جراحی چشم کرجاستفاده کنندگان از لنزهای تماسی – لنزهای تماسی را نباید برای مدتی که جراح شما قبل از لیزیک تعیین کرده است استفاده کرد.

اگر مطمئن نیستید که کاندید عمل لیزیک هستید یا خیر، یک غربالگری با چشم پزشک برای ارزیابی کامل تنظیم کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواردی که باید در نظر بگیرید تا تصمیم بگیرید که آیا این جراحی برای شما مناسب است.

آیا من برای لیزیک خیلی پیر هستم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول