فمتو لیزیک در EuroEyes چگونه کار می کند؟

فمتو لیزیک

فمتو لیزیک در EuroEyes چگونه کار می کند؟

فمتو لیزیک

مدت زمان مطالعه: ۸ دقیقه

فناوری Wavefront لیزر را برای درمان عیب انکساری تا ۱۲۵۰ نقطه دید مختلف هدایت می کند. تجزیه و تحلیل جبهه موج یک نقشه بصری از قدرت انکساری دقیق برای هر نقطه اندازه گیری شده ایجاد می کند – “اثر انگشت دید”. EuroEyes از این فناوری برای اصلاح بینایی لیزری استفاده می کند که دید بهتری نسبت به عینک یا لنزهای تماسی ایجاد می کند.

Femto-Lasik1
لیزر فمتوثانیه

لیزر لاملا (فلپ) قرنیه را با دقت بهینه با خیال راحت آماده می کند. جراح دامان را به عقب تا می کند. لیزر به صورت جداگانه برای هر چشم تنظیم می شود و در حفظ بافت، دقت بالا و یکنواخت کار می کند.

Femto-Lasik2
لیزر اگزایمر با هدایت جبهه موج

لیزر اگزایمر از تحلیل جبهه موج برای بازسازی سطح قرنیه به روشی سفارشی استفاده می کند. این بی‌نظمی‌ها را در کانتور قرنیه از بین می‌برد تا بینایی را در سطوحی بهتر از عینک یا لنزهای تماسی بهینه کند.

دکتر مینا اوجانی جراح و متخصص چشم کرج ، فلوشیپ شبکیه و لیزر ، نفر اول آزمون فلوشیپ و فوق تخصص شبکیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای رتبه برتر بورد چشم پزشکی کشور و تخصص چشم از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای بسیاری از افتخارات دیگر می باشد که در فمتو لیزیک چشم تجربه و سابقه ی درخشانی را رقم زده اند.

فمتو لیزیک
فمتو لیزیک

LASIK_EN_3
تعویض فلپ

فلپ به آرامی بر روی سطح قرنیه صاف می شود. این عمل از ناحیه تحت درمان مانند یک بانداژ طبیعی محافظت می کند. در عرض چند ساعت قرنیه بهبود یافته است.

Femto-Lasik4
تجزیه و تحلیل جبهه موج – با دستگاه تشخیصی “IDESI

ابرومتری که در به اصطلاح آنالیز جبهه موج (ابرومتری) استفاده می شود، یک ابزار تشخیصی است که انحرافات دقیق عینی و کمی چشم انسان را مانند اثر انگشت ژنتیکی تعیین می کند.

یک ابرومتر قدرت انکسار چشم – و بنابراین بی نظمی های موجود که باعث انحراف می شود – را در بیش از صد نقطه مختلف اندازه گیری می کند. با iDesign، EuroEyes پیشرفته ترین و خلاقانه ترین فناوری موجود در بازار را به کار می گیرد. برخلاف یک ابرومتر معمولی، دستگاه iDesign قدرت انکسار چشم را در ۱۲۵۰ نقطه اندازه گیری می کند.

تمام اندازه‌گیری‌ها به صورت گرافیکی ثبت می‌شوند و نوعی «نقشه» ایجاد می‌کنند که قدرت انکساری دقیق را برای تمام ۱.۲۵۰ نقطه چشم نشان می‌دهد. بر اساس این تکنیک انقلابی، اصلاح بهینه بینایی شما، با توجه به نیازهای خاص می تواند توسط لیزر چشم انجام شود.

چنین درمان دقیق و سفارشی با هیچ روش لیزر دیگری، لنزهای تماسی یا عینک قابل دستیابی نیست.

یک روش جایگزین و رایج برای تعیین اختلال بینایی، استفاده از عینک است. با این حال، با این روش اساسی، انحرافات را نه می توان تشخیص داد و نه اصلاح کرد. لیزیک معمولی مبتنی بر تعیین عینک است. بنابراین، اصلاح اختلالات اضافی، مانند انحرافات، در درمان لیزیک گنجانده نشده است.

این یکی از دلایلی است که EuroEyes چندین سال است که از این نوع درمان اجتناب کرده و تجزیه و تحلیل جبهه موج پیشرفته را ترجیح می دهد.

 


پیشنهاد مطالعه: جراحی شبکیه کرج


ژنتیک “اثر انگشت چشم”

چشم هر فرد از نظر ساختار و قدرت انکسار منحصر به فرد است و بنابراین به اندازه اثر انگشت ژنتیکی منحصر به فرد است. به دلیل ماهیت فردی قرنیه و عدسی، چشم انسان یک سیستم نوری کامل را نشان نمی دهد. به عنوان مثال، در یک سیستم نوری کامل، قرنیه یکنواخت و گرد است.

در واقع، قرنیه اغلب دارای انحناهای مختلف در نقاط مختلف و اشکال مختلف خطاهای تصویر است که اصطلاحاً انحرافات نامیده می شود. بنابراین، یک اختلال بینایی خاص به عنوان مثال -۳.۵ D لزوماً برابر با -۳.۵ D نیست. بنابراین، درمان لیزر چشم باید همیشه بر اساس داده‌های بیومتریک و شخصی‌شده انجام شود تا از درمان سفارشی، دقیق و دقیق اطمینان حاصل شود.

فمتو لیزیک
فمتو لیزیک

مزایای آنالیز جبهه موج

رویه انقلابی کیفیت بینش را بهبود می بخشد. در لیزیک هدایت‌شده با جبهه موج، تمام داده‌های ابرومتری جمع‌آوری‌شده به‌صورت جداگانه در نظر گرفته می‌شوند: از نقشه جبهه موج می‌توان دقیقاً استخراج کرد، در ناحیه قرنیه باید درمان انجام شود، و چه مقدار بافت را می‌توان برداشت. فقط اختلال بینایی را اصلاح کنید، اما با جبران انحرافات، کیفیت بینایی را بهبود ببخشید: بنابراین می توان به دید بهتر، حساسیت کنتراست بهتر و دید در شب بهتر دست یافت!

این تکنیک انقلابی و پیشرفته مزایای درمانی زیر را به بیماران EuroEyes ارائه می دهد:

 • کیفیت دید بهتر
 • اصلاح انحرافات
 • دقت بینایی بهتر
 • دید کنتراست بهتر
 • دید بهتر در شب
 • اصلاح اختلالات بینایی پیچیده
 • هیچ روش دیگری نمی تواند چنین کیفیت اصلاحی و درمانی را به دست آورد.

الزامات برای درمان فمتو لیزیک

 • حداقل سن ۱۸ سال.
 • ضخامت کافی قرنیه.
 • دید معیوب نباید بیش از ۰.۵ دیوپتر در ۲ سال گذشته تغییر کرده باشد.
 • درمان نباید در دوران بارداری یا شیردهی انجام شود.
 • بدون بیماری های چشمی (مانند قوز قرنیه).

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر به صفحه درباره ما مراجعه نمایید.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام  و کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکتر مینا اوجانی جراح و متخصص چشم در کرج کلیک کنید.

فمتو لیزیک در EuroEyes چگونه کار می کند؟

2 دیدگاه برای “فمتو لیزیک در EuroEyes چگونه کار می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول